„Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe” – relacja z konkursu

    6 grudnia i 13 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy dla uczniów klas pierwszych Szkoły Branżowej i Technikum pod nazwą „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Konkurs sprawdzał umiejętności z zakresu historii i zwyczajów świątecznych w Polsce i w innych krajach. Uczniowie musieli wykazać się również znajomością ortografii. Należało poprawić życzenia świąteczne, które zawierały mnóstwo błędów ortograficznych. Jednym ze zmagań konkursowych było również ułożenie przez uczniów przepisu na rodzinną potrawę świąteczną. Nad przebiegiem konkursu czuwał ks. Rafał Kurek. Konkurs przeprowadziła Pani Sabina Lazik-Wodarz – nauczyciel bibliotekarz. Drużyny na zakończenie konkursu zostały poczęstowane słodkimi łakociami od św. Mikołaja a zwycięska drużyna otrzymała oceny celujące z religii . To kolejna inicjatywa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.