Konsultacje dla uczniów od 1.06.2020

Szanowni Państwo

Informuję, iż od dnia 1 czerwca 2020 r. odbywać się będą konsultacje dla uczniów, którzy zadeklarowali w nich udział. Wychowawcy poinformują wszystkie zainteresowane osoby o szczegółowym harmonogramie i obowiązujących procedurach. 

Z poważaniem

Wanda Piętka – wicedyrektor ZS w Dobrzeniu Wielkim

Drodzy Maturzyści!

Wasz egzamin odbywać się będzie wg nowego harmonogramu z zachowaniem wyjątkowych procedur związanych z wystąpieniem pandemii, a co za tym idzie z zachowaniem wyjątkowych środków ostrożności i bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji, przebiegu egzaminu, procedur z nim związanych zostały do Was skierowane poprzez e-dziennik. Zobowiązuję wszystkich do szczegółowego zapoznania się z tymi procedurami.

Egzamin odbywać się będzie tylko z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych w części pisemnej. Wszyscy absolwenci LO, Technikum, LOD przystępują do egzaminu w budynku Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Harmonogram egzaminów w części pisemnej:

L.p.

Data

Przedmiot

Godzina

Poziom egzaminu

1.

08.06.20r.

(poniedziałek)

j. polski

9:00

podstawowy

2.

08.06.20r.

(poniedziałek)

j. polski

14:00

rozszerzony

3.

09.06.20r.

(wtorek)

matematyka

9:00

podstawowy

4.

10.06.20r.

(środa)

j. angielski

9:00

podstawowy

5.

10. 06.20r.

( środa)

j. angielski

14:00

rozszerzony

6.

15.06.20r.

(poniedziałek)

matematyka

9:00

rozszerzony

7.

16.06.20r.

(wtorek)

biologia

9:00

rozszerzony

8.

16.06.20r.

(wtorek)

wos

14:00

rozszerzony

9.

17.06.20r.

(środa)

chemia

9:00

rozszerzony

10.

18.06.20r.

(czwartek)

j. niemiecki

9:00

podstawowy

11.

18.06.20r.

(czwartek )

j. niemiecki

14:00

rozszerzony

12.

19.06.20r.

(piątek)

geografia

9:00

rozszerzony

13.

24.06.20r.

(środa)

fizyka

9:00

rozszerzony

14.

24.06.20r.

(środa)

historia

14:00

rozszerzony

Informacje o organizacji, procedurach przebiegu egzaminu maturalnego, wytyczne MEN, MZ, GIS znajdziecie również na stronach:

http://www.kuratorium.opole.pl/,

https://www.cke.gov.pl/

https://oke.wroc.pl/

Drodzy Maturzyści, czas w jakim przyszło wam przystępować do egzaminu jest szczególny i wyjątkowy. Wierzymy jednak, że sprostacie temu trudnemu zadaniu, a wynik egzaminu będzie taki, aby otworzyć Wam drzwi do wymarzonych uczelni wyższych. Trzymamy za Was mocno kciuki.

Życzymy powodzenia!

dr Dorota Gajda - Szczegielniak i Małgorzata Świderska


 

Biblioteka poleca hit do nauki angielskiego – „Grama to nie drama” - autorstwa Arleny Witt

             To książka, która kładzie nacisk na skuteczne zapamiętanie angielskich słów. W publikacji zastosowano nowoczesne i sprawdzone naukowo metody uczenia, wykorzystując zabawne ćwiczenia. Znajdziecie w niej : cały przekrój zagadnień z angielskiej gramatyki ( A1-C2). Książka dostępna na stronie https:/altenberg.pl/arlena/

Sabina Lazik-Wodarz

okladka grama to nie drama kopia


Literackie poniedziałki w ramach akcji # NieZostawiam Czytelnika

            Biblioteka proponuje zainteresowanym osobom skorzystanie z oferty Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich udziału w cotygodniowych spotkaniach autorskich online, które będą się odbywały bezpłatnie na platformie Clickmeeting SBP w ramach nowego cyklu „Autor wieczorową porą”  w poniedziałki.Na wirtualnych kanapach będą gościć znani i lubiani pisarze.Rozmowy z pisarzami poprowadzą bibliotekarze, dziennikarze radiowi i blogerzy. Nagrania ze spotkań będą dostępne publicznie na kanale You Tube – SBP.

Gorąco polecam !
Sabina Lazik-Wodarz

unnamed

Trzeci etap luzowania obostrzeń w szkole

 Szanowni Rodzice/ Prawni Opiekunowie

W związku z wkroczeniem w trzeci etap luzowania obostrzeń ukazały się wytyczne do pracy szkół. Zostało podanych kilka terminów oraz ważnych informacji w kontekście otwarcia szkół oraz przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Ponadto przedłużono zdalne nauczanie do dnia 7 czerwca 2020 r.

Wymienione wytyczne, o zapoznanie z którymi proszę, znajdziecie Państwo pod adresami:
https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis

Wszystkie zajęcia na terenie szkoły odbywać się będą z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.
Życząc  Państwu oraz członkom rodziny zdrowia, pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem
Dorota Gajda - Szczegie

 DRODZY OŚMOKLASIŚCI!!!!

Nasza szkoła to nie tylko nauka, obowiązki…. To przede wszystkim wspaniała atmosfera, super ludzie…!!!
Sytuacja, w której zaleźliśmy się wszyscy, spowodowała również, że nie możemy Gościć Was w murach naszej szkoły.
Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki filmik przedstawiający ,,życie” w naszej szkole.

Pozdrawiamy serdecznie
Samorząd Uczniowski

 
20. Festiwal Fantastyki Pyrkon  (8 maja – 10 maja)
MIŁOŚNIKOM gier, filmu, komiksu czy literatury polecam koniecznie odwiedzić stronę internetową :  https://www.facebook.com/pg/Pyrkon/about
 Pyrkon  to miejsce w którym bez dwóch zdań znajdziesz swoje cztery kąty. Odwiedź koniecznie stronę !

 pyrkon yoast pusty 25

Sabina Lazik-Wodarz

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie i Uczniowie

 Informuję, iż do dnia 24 maja 2020r. zostało przedłużone czasowe ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych. W związku z powyższym nauczanie nadal odbywać się będzie w formie zdalnej. Wszelkie informacje dotyczące bieżącej pracy szkoły oraz egzaminów będą przekazywane Państwu poprzez dziennik, który nadal pozostaje głównym kanałem komunikacji. Ponadto informuję, iż na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowany został harmonogram egzaminów zewnętrznych, Tym samym dni 4,5,6 maja 2020r. są dniami nauki zdalnej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z haromonogramem.

https://oke.wroc.pl/aktualnosci/komunikat-dyrektora-centralnej-komisji-egzaminacyjnej-z-24-kwietnia-2020-r-w-sprawie-harmonogramu-przeprowadzania-egzaminu-osmoklasisty-egzaminu-gimnazjalnego-oraz-egzaminu-maturalnego-w-2020-roku/

 

Z wyrazami szacunku
dr Dorota Gajda - Szczegielniak

 

Drodzy Maturzyści

czapka

Cztery lata Waszej nauki w naszym technikum minęły bardzo szybko. Daliście się poznać, jako ludzie utalentowani, przedsiębiorczy i o dobrych sercach. Nie zapomnimy Waszych wspaniałych występów w przedstawieniach Koła Teatralnego, udziału w charytatywnych akcjach, nawet takich, które wymagały oddania własnej krwi J oraz kreowania wielu przestrzeni życia naszej szkoły. Większość z Was już pracuje, a są też tacy, którzy posiadają własną firmę. To bardzo nas cieszy i świadczy o tym, że szkoła dobrze Was przygotowała do życia zawodowego.

Gratulujemy Wam serdecznie uzyskania Dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik logistyk. Jeszcze przed Wami matura, ale z pewnością poradzicie sobie bardzo dobrze, bo to już nie pierwszy Wasz egzamin.

Kochani, pragniemy podziękować Wam za każdy wspólny dzień wypełniony pracą, ale i satysfakcją z niej wynikającą, Waszym nauczycielom, którzy wspierali Was i motywowali oraz Waszym rodzicom za życzliwość i bardzo dobrą współpracę.

Chcielibyśmy również pogratulować słuchaczom Liceum dla Dorosłych ukończenia szkoły z wysokimi wynikami. Szkoła dla dorosłych wymaga wyrzeczeń. Rezygnacji z wielu życiowych atrakcji – po to, aby przyjść na zajęcia. Ale dziś, na pewno wszyscy Państwo uznacie, że było warto. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że to właśnie naszą szkołę wybraliście Państwo w procesie swojego kształcenia. Przeprowadzona w tym roku ewaluacja zewnętrzna pokazała nam, że także Państwo jesteście zadowoleni z oferty szkoły. Bardzo nas to cieszy i jest jeszcze większą mobilizacją do dalszej pracy.

Życzymy Wszystkim, z całego serca powodzenia na maturze oraz wielu sukcesów i radości w życiu. 

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE !

Powodzenia!

dr Dorota Gajda – Szczegielniak – dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Wanda Piętka – wicedyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Bożena Mierzwińska  - wicedyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim