Zapraszamy na dni otwarte 29 i 30 marca 2023 r.

Kameralny charakter sprawia, że uczniowie czują się u nas bezpiecznie i komfortowo. Dbamy o miłą atmosferę i przyjazne kontakty. Dysponujemy pieknym budynkiem szkolnym i bogatą bazą edukacyjną

 

 

 

banner zsdm

 

 

Serdecznie zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów

uczniów Publicznego Technikum oraz Szkoły Branżowej I Stopnia na spotkanie z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami, które odbędzie się w dniu 22.03.2023 r. o godz. 17.00 

Wykaz sal na spotkania z rodzicami:

ds

 

Ustny egzamin DSD I z udziałem uczniów ZS w Dobrzeniu Wielkim 

Dzisiaj w ZS odbyła się cześć ustna gzaminu DSD I. Cała 12 przystępujących do egzaminu zaprezentowała się wspaniałe. Komisja miała niebywała przyjemność nie tylko porozmawiać z młodzieżą na tematy ogólnie ich otaczające ale również poznać pasje naszych młodych przyjaciół. Jesteście wielcy : rozwijajcie dalej swe pasje i umiejętności językowe.

itb berlin

 

Wyjazd na targi turystyczne "ITB Berlin 2023"

W dniach od 7 do 9 marca 2023 r. pięciu uczniów klasy 4Tp uczestniczyło w wycieczce zagranicznej zorganizowanej przez RZPWE w Opolu w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy-2.
W programie wycieczki było :

Konkurs zus

Olimpiady ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

7 marca 2023 r. uczniowie technikum: Ewa Marynik, Paweł Bartkiewicz oraz Jakub Wójcik reprezentowali szkołę w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Dziękujemy za zaciętą rywalizację! 
Więcej ma temat Olimpiady w Kurierze Opolskim (minuty 10:28 do 12:10).
https://opole.tvp.pl/1605254/kurier-opolski-wydanie-glowne

konkurs matematyczny

 

Turniej Matematyczny

6 marca odbył się XXX Wojewódzki Turniej Matematyczny dla uczniów Branżowych Szkół organizowany przez Kuratorium w Opolu. W matematycznych zmaganiach, w auli Uniwerytetu Opolskiego, wzięło udział 30 uczniów z kilkunastu szkół województwa opolskiego. Naszą szkolę reprezentowali Krystian Sura i Dawid Theda. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Szczególnymi umiejętnościami z różnych działów Królowej Nauk wykazał się Krystian Sura, zdobywając tytuł laureata tego konkursu.
Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

oowee

Uczniowie Dobrzeńskiego Technikum na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

3 lutego 2023 roku odbyły się w Krakowskiej AGH rozgrywki II stopnia  XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W informatycznej grupie tematycznej reprezentowali naszą szkołę 2 uczniowie klas czwartych Jakub Jasiński i Mateusz Tarara. Był to drugi raz kiedy uczniowie naszego technikum informatycznego uczestniczyli w tej olimpiadzie i bardzo godnie nas reprezentowali. W gronie 94 uczestników reprezentujących najlepsze technika w Polsce Jakub Jasiński uplasował się na 27, a Mateusz Tarara ex aequo na 46 miejscu. Gratulujemy im uzyskanych wyników !!!