srebrna tarcza

 Wielki sukces

dobrzeńskiego liceum i technikum!

brazowa tarcza 

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi wynikami Rankingu! Brawa dla najlepszych! Wielki sukces dobrzeńskiego liceum i technikum! Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020 został przygotowany przez Perspektywy już po raz dwudziesty drugi. Wśród najlepszych szkól w Polsce znalazło się nasze Liceum Ogólnokształcące i Technikum:
• Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dobrzeniu Wielkim zajęło 6 miejsce w województwie i 304 w kraju (srebrna tarcza)
• Publiczne Technikum w Dobrzeniu Małym - 21 w województwie i 445 w kraju (brązowa tarcza).
W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników.
Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Zapraszamy na strony:
www.licea.perspektywy.pl
www.technika.perspektywy.pl
www.opowiecie.info/liceum-w-dobrzeniu-wielkim-srebrna-szkola-2020

„Odwiedziny Firmy logistycznej GEIS w Dobrzeniu Małym"

"Rwolucja 4.0” była tematem wykładu przeprowadzonego przez Pana Mariusza Cierluka z firmy GEIS Polska w naszej szkole. Uczniowie mogli się dowiedzieć jakie rewolucje technologiczne są już za nami, w jakiej obecnie uczestniczymy i jakie prognozy są na przyszłość. Firma GEIS jest firmą logistyczną znaną w całej Europie, która postanowiła wesprzeć szkołę poprzez ufundowanie sprzętu logistycznego do naszej pracowni. Dzięki firmie GEIS w naszym Centrum Logistycznym znalazły się między innymi modele wózków widłowych z firmy Yale, regały magazynowe, a dodatkowo firma GEIS zasponsorowała oryginalny, nowy wózek paletowy z firmy Emtor."

 

"Moja e-książka" - projekt czytelniczo-informatyczny podsumowano

Jury w składzie : Sabina Lazik-Wodarz -przewodnicząca, Andrzej Dobranowski i Piotr Raczyński postanowiło wyróżnić pracę Mateusza Tarary -ucznia klasy 1T. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody. To kolejna inicjatywa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

 
 

„Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe” – relacja z konkursu

    6 grudnia i 13 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy dla uczniów klas pierwszych Szkoły Branżowej i Technikum pod nazwą „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Konkurs sprawdzał umiejętności z zakresu historii i zwyczajów świątecznych w Polsce i w innych krajach. Uczniowie musieli wykazać się również znajomością ortografii. Należało poprawić życzenia świąteczne, które zawierały mnóstwo błędów ortograficznych. Jednym ze zmagań konkursowych było również ułożenie przez uczniów przepisu na rodzinną potrawę świąteczną. Nad przebiegiem konkursu czuwał ks. Rafał Kurek. Konkurs przeprowadziła Pani Sabina Lazik-Wodarz – nauczyciel bibliotekarz. Drużyny na zakończenie konkursu zostały poczęstowane słodkimi łakociami od św. Mikołaja a zwycięska drużyna otrzymała oceny celujące z religii . To kolejna inicjatywa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Mikołajki 2019

6 grudnia odwiedził nas ukochany Św. Mikołaj!!! Towarzyszyły mu piękne aniołki i urocze diabełki. Każdy uczeń został obdarowany słodkościami. Tego dnia w naszej szkole panował wyjątkowy nastrój. Na przerwach mogliśmy poczuć klimat świąt słuchając pięknych utworów świątecznych oraz napić się pysznej, gorącej czekolady, którą sprzedawał Samorząd Uczniowski.

Dziękujemy Św. Mikołaju!!!!

TWOJA KREW, MOJE ŻYCIE!!!

,,…Jest to największy dar, jaki może przekazać człowiek drugiemu człowiekowi – dar życia”

Jan Paweł II

Daliśmy coś od siebie – kolejna udana 12 akcja poboru krwi zorganizowana przez Samorząd Uczniowski PT i BS w Dobrzeniu Małym. Pobrano ok. 9 litrów pełnej krwi. Honorowymi Dawcami zostało 19 spośród 24 zarejestrowanych osób.

Akcja oddawania krwi odbyła się 04 grudnia br. przed budynkiem Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dawcą mogła zostać każda, nieposiadająca do tego przeciwwskazań osoba w wieku od 18 do 65 lat. Najpierw jednak musiała wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie poddać się podstawowym badaniom, które decydowały o tym, czy może ona oddać krew.

Wśród dobroczyńców znaleźli się przede wszystkim uczniowie i pracownicy ZS w Dobrzeniu Wielkim a także absolwenci i mieszkańcy gminy.

Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.

Anna Świtoń

Dalsza Ścieżka kariery

Na zaproszenie doradcy zawodowego p. Marcina Hume 3.12.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dla klasy IV Technikum. Maturzyści mogli dowiedzieć się o różnych kierunkach, jakie proponuje im uczelnia. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką studiowania na uczelni wyższej. Było to kolejne spotkanie w ramach wyborów, jakie czekają naszych maturzystów po ukończeniu szkoły.